Basından Haberler

Tamer Akın

Basından Haberler

Silifke Kabasakallı Ortaokulu(Okulumuzda teleskopla gezegenleri izliyoruz)

Hayırsever Günay GÖKSOY Hanımefendi kıymetli eşi merhum Ruhi GÖKSOY anısına okulumuza teleskop armağan etti.Astronom Tamer AKIN okulumuzda “Gökyüzü ve Uzay “temalı bir eğitim vererek öğrencilerimiz ve velilerimiz eşliğinde teleskobumuzla “Satürn ve Jüpiter” gezegenleri ile Ay gözlemi yaptı.

MARDİNMİDYAT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Güneş Tutulması Gözlendi.(Detaylar için Başlığa TIKLAYIN)

Astronom Tamer AKIN, Söğütlü Anadolu Lisesi öğrencilerine astronomi eğitimi  verdi. Ardından bugün yaşanan kısmi güneş tutulması gözlemi etkinliği yapıldı. Etkinliğe İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Abdulkadir ALTAY, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

ÇANKIRI LİSESİ BAHÇESİNDE ASTRONOMİ VE UZAY ŞENLİĞİ(Detaylar için Başlığa TIKLAYIN)

TÜBİTAK 4007 İlimde Bilim Şenliği kapsamında Çankırı Lisesinde Astronom Tamer AKIN tarafından Uzay ve Astronomi konulu konferans düzenlendi. Astronom Tamer Akın konuşmacı olarak yer aldığı etkinlikte, Güneş Sistemimiz, yıldızlar, evrenin yapısı ve sahte bilimcilerin insanları aldatmaya yönelik kurduğu komplo teorileri ele alındı. Daha sonrasında ise, katılımcı öğrencilerin yönelttiği sorular cevaplandırıldı.

Sayın Valimiz Abdullah Ayaz ve ailesi, İl Milli eğitim müdür yardımcımız Arif Kırkpınar ve ailesi, Çankırı Lisesi öğrencileri, öğretmenleri, velilerinin ve Çankırıda yaşayan ilgili vatandaşların yoğun katılımı ile gerçekleşen etkinlikte; astronom Tamer Akın eşliğinde Satürn, Jüpiter ve Ay gözlemi gerçekleştirildi. Bu astronomi etkinliğinin gerçekleşmesi için yoğun çaba sarfeden başta İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz olmak üzere, Astronom Tamer AKIN’a ve katılan tüm misafirlerimize teşekkürlerimizi sunarız.

Astronom Tamer AKIN, TOBB Fen Lisesi’nde Konferans Düzenledi

TOBB Fen Lisesi’nde Astronom Tamer AKIN tarafından Uzay ve Astronomi konulu konferans düzenlendi. Konferans bitiminde Güneş gözlemi ve gece saatlerinde teleskopla Satürn, Jüpiter ve Ay gözlemi yapıldı. Astronom Tamer AKIN konuşmacı olarak yer aldığı etkinlikte, Güneş Sistemimiz, yıldızlar, evrenin yapısı ve sahte bilimcilerin insanları aldatmaya yönelik kurduğu komplo teorileri ele alındı. Daha sonrasında ise, Tamer AKIN öğrencilerin yönelttiği sorular cevaplandırıldı.

TOBB Fen Lisesi öğrencileri, öğretmenleri, velilerinin ve Çankırı’da yaşayan ilgili vatandaşların yoğun katılımı ile gerçekleşen etkinlikte; astronom Tamer Akın eşliğinde teleskopla gündüz Güneş lekeleri gözlemi ve gece olduğunda ise Satürn, Jüpiter ve Ay gözlemi gerçekleştirildi.

Bu astronomi etkinliğinin gerçekleşmesi için yoğun çaba sergileyen başta TOBB Fen Lisesi Müdürü Nazır ŞAHİN olmak üzere, Astronom Tamer AKIN’a ve katılan tüm misafirlerimize teşekkürlerimizi sunarız.

Bir cevap

  1. Mr WordPress dedi ki:

    Hi, this is a comment.
    To delete a comment, just log in and view the post's comments. There you will have the option to edit or delete them.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir